☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Urząd Miasta Lubawa
Herb Urząd Miasta Lubawa

Czwartek 12.12.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

DARMOWA POMOC PRAWNA W ROKU 2019

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA OBEJMUJE:

- Poinformowanie osoby fizycznej, zwanej dalej osobą uprawnioną, o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo administracyjnym,
- Wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego,
- Sporządzenie projektu pisma w sprawach, o których mowa powyżej, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo administracyjnym,
- Sporządzenie projektu pisma o zwolnienie z kosztów sądowych  lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.


KTO MOŻE SKORZYSTAĆ:
Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje każdej osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej i która złoży stosowne oświadczenie.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowany w Lubawie - w budynku internatu Zespołu Szkół w Lubawie przy ul. Kupnera 12:
1) we wtorki, środy i czwartki w godzinach 9:00 do 13:00 

2) w poniedziałki  i w piątki w godzinach 13:00 do 17:00   
 

TERMIN WIZYTY USTALANY JEST:

telefonicznie pod numerem: (089) 649 08 48

w poniedziałki - w godzinach od 8.00- 10.00
w środy - w godzinach od 13.00 – 15.00
w piątki - w godzinach od 8.00 - 10.00

lub elektronicznie na adres skrzynki: kamila.szysler@powiat-ilawski.pl (należy wskazać proponowany termin i godzinę udzielenia pomocy prawnej; termin zostanie wyznaczony w wiadomości zwrotnej)

INNE INFORMACJE:
Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć do punktu lub osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się mogą otrzymać poradę przez telefon lub przez Internet. Bliższe informacje pod numerem podanym do zapisów.

 

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców powiatu

Wytworzył:
Udostępnił:
Joanna Szczepanek
(2016-01-20 13:08:08)
Ostatnio zmodyfikował:
Joanna Szczepanek
(2019-06-07 14:37:58)
 
 
ilość odwiedzin: 2874958

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X