☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Urząd Miasta Lubawa
Herb Urząd Miasta Lubawa

Czwartek 28.05.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Moja sprawa (informacje i wyjaśnienia)

Szanowni Państwo!

Już od początku 2004 roku informacje o Państwa pismach kierowanych do urzędu znajdą się w BIP-ie. Dołożyliśmy nową podkategorię „Moja sprawa” w kategorii „Załatwianie spraw w Urzędzie”. Po podaniu identyfikatorów pisma, którymi dla osoby fizycznej są:

  • numer PESEL

a dla osoby prawnej:

  • numer NIP

znajdziecie Państwo podstawowe informacje o swoim piśmie. Są to między innymi:

  • numer pisma według dziennika korespondencji przychodzącej;
  • data wpływu pisma do urzędu;
  • nazwa referatu, do którego pismo zostało skierowane;
  • planowany termin załatwienia pisma;
  • stan pisma (w trakcie, załatwione);
  • data załatwienia pisma.

Nie musicie – szanowni Interesanci – już chodzić do urzędu ani dzwonić, żeby dowiedzieć się, czy na Wasze pismo przygotowano już odpowiedź.

Jeśli chcecie Państwo śledzić swoje pismo w BIP-ie, a planujecie wysłać je pocztą, dopiszcie numer PESEL lub numer dowodu osobistego. Tylko tak odnajdziecie swoje pismo.

Możecie również sprawdzić, czy jesteście równo traktowani. W tym celu należy wybrać podkategorię „Kolejność załatwiania spraw”, wybrać wydział, który załatwiał Państwa pismo i sprawdzić, czy było ono załatwiane w odpowiedniej kolejności.

Jeśli nie znacie Państwo numeru pisma, możecie go uzyskać poprzez podanie w podkategorii „Moja sprawa” jako kryterium wyszukiwania np. numeru PESEL, wówczas system wyszuka wszystkie sprawy w urzędzie, dla zidentyfikowanego po PESEL-u interesanta. Wszystkie wyszukane sprawy będą wyświetlane z podaniem numeru pisma oraz daty jego utworzenia. Po zapoznaniu się ze szczegółami danej sprawy (a przede wszystkim z informacją który wydział (komórka) zajmuje się naszą sprawą) możemy w podkategorii „Kolejność załatwiania spraw” odnaleźć właściwy wydział (komórkę) i sprawdzić, znając numer swojego pisma, czy jest ono załatwiane we właściwej kolejności.


 
 
ilość odwiedzin: 2996141

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X