Świadczenie 300 "DOBRY START"

 

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.  Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku.
 
 
 
Dla kogo wsparcie?
 
Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia.
Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.
Rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.
 
 
 
Jak dostać świadczenie "Dobry Start"?
 
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
 
 
 
Gdzie złożyć wniosek?
 
Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane w Urzędzie Miasta Lubawa. Warto zauważyć, że  gmina będzie wykorzystywać rozwiązania organizacyjne i teleinformatyczne, którymi posługuje się przy realizacji świadczenia wychowawczego 500+.
 
 
 
Kiedy złożyć wniosek?
 
Wniosek – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia droga tradycyjną (papierową) w siedzibie Urzędu.
 
wniosek
Wytworzył:
Udostępnił:
Robert Swat
(2020-10-09 10:02:34)
Ostatnio zmodyfikował:
Robert Swat
(2020-10-09 10:07:03)